Σάββατο, Αυγούστου 09, 2008

Εκπληκτικός ο Πανσερραϊκός, 4-1 την Ουντινέζε!

Σημαντική νίκη σε φιλικό αγώνα επί της ιταλικής Ουντινέζε με 4-1 πέτυχε απόψε ο Πανσερραϊκός στο γήπεδο των Σερρών, παρουσία περίπου 2.000 θεατών.

Η μακεδονική ομάδα είχε πολύ καλό ξεκίνημα και πέτυχε δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 1' ο Μπόζινταρ Τάντιτς με σουτ έκανε το 1-0 ενώ ο ίδιος παίκτης με πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος οι Ιταλοί μείωσαν σε 2-1, ενώ στο 70΄ ο Γεωργιάδης κέρδισε πέναλτι, το οποίος μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος (3-1).

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πάλι ο Γεωργιάδης πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας του και δεύτερο δικό του.

Οι συνθέσεις:

Πανσερραϊκός: Κηπουρός, Βοσκόπουλος, Καλλιμάνης, Κολίν, Πιπίνης, Ζουντί, Αμπουμπακάρι, Διγκόζης, Μπαϊκαρά, Τάντιτς, Γκουγκουλιάς. Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι Κοτταράς, Ανάκογλου, Γκούρτσας, Αντάντο, Κωνσταντινίδης, Μανουσαρίδης, Πετρόφ.

Ουντινέζε: Χαντάνοβιτς, Χορέρο, Πασκουάλε, Ντ' Αγκοστίνο, Βουγιαντίνοβιτς, Λούκοβιτς, Μπάστα, Ισλα, Κουαλιαρέλα, Ντι Νατάλε, Σάντσες.