Πέμπτη, Οκτωβρίου 30, 2008

Η Τότεναμ ισοφάρισε την Άρσεναλ σε 4-4 στο 94'

Σε ένα σπουδαίο λονδρέζικο ντέρμπι Άρσεναλ και Τότεναμ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 4-4, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον βαθμό στο 94' χάρη σε γκολ του Λένον.

Η Τότεναμ μπορεί να άνοιξε το σκορ στο 13' με τον εκπληκτικό γκολ του Μπέντλεϊ, όμως η ισοπαλία είναι σπουδαίο επίτευγμα, καθώς βρέθηκε να χάνει με 3-1 και 4-2.

Σιλβέστρ, Γκαλάς και Αντεμπαγιόρ σκόραραν για τους γηπεδούχους και το παιχνίδι φαινόταν στα μέτρα τους, ο Μπεντ μείωσε στο 67', όμως ένα λεπτό μετά ο Φαν Πέρσι έδωσε εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων στους "κανονιέρηδες".

Η ομάδα του Χάρι Ρέντναπ δεν το έβαλε κάτω, προσπάθησε μέχρι το τέλος και κατόρθωσε να μειώσει με τον Ζερμέιν Τζίνας στο 89' και να πάρει την σπουδαία ισοπαλία με τον Άαρον Λένον στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και το μόνο σίγουρο είναι πως ο νέος τεχνικός έχει δώσει άλλο αέρα στους "πετεινούς".