Πέμπτη, Αυγούστου 28, 2008

Κετσπάγια: "Συγχαρητήρια στα παιδιά”

Στην συγκλονιστική προσπάθεια των παικτών του αλλά και στους οπαδούς της Ανόρθωσης που είχαν πάει στο Καραϊσκάκη , αφιέρωσε ο Τιμούρ Κετσπάγια την ιστορική πρόκριση της Κυπριακής ομάδας. Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή των φιλοξενούμενων:

«Αξίζαμε την πρόκριση, οι παίκτες μου έκαναν φοβερή προσπάθεια απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα όπως ο Ολυμπιακός ο οποίος έχει πάρει 11/12 πρωταθλήματα. Είναι σαν να κερδίσαμε το Τσάμπιονς Λίγκ σήμερα. Δεχτήκαμε πίεση στο ημίχρονο αλλά αντέξαμε. Με 3-0 στο πρώτο αγώνα και το 0-0 στο ημίχρονο, το μυαλό μας ήταν να κρατήσουμε το σκορ πρόκρισης. Αφιερώνουμε την πρόκριση στο κόσμο που ήταν στο πλευρό μας.Για πρώτη φορά μια ομάδα από την Κύπρο, μια μικρή χώρα, θα παίξει στο Τσάμπιονς Λιγκ, στο οποίο μιλάμε για πολλά δισεκατομμύρια. Από εκεί και πέρα, δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε. Θα πάμε σε κάθε ματς του ομίλου για να διασκεδάσουμε».