Τα 10 καλύτερα γκολ των ομίλων του Champions League

Willian (Shakhtar - Basel 26/11/2008)

Curt (Manchester United - Aalborg 10/12/2008)

Robben (Real Madrid - Zenit 10/12/2008)

Πρωταθλήτρια με ήττα η Μπόκα!

Η Μπόκα Τζούνιορς κατάφερε να κατακτήσει στην ισοβαθμία, το πρωτάθλημα Apertura, χάνοντας στο τελευταίο παιχνίδι με 1-0 από την Τίγκρε στο "Cilindro de Avellaneda". Ο φετινός τίτλος είναι ο 23ος στην ιστορία της Μπόκα και πρώτος από το 2006 όταν κατέκτησε το Clausura. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με κεφαλιά ο Λεάντρο Λατσάρο στο 68ο λεπτό, μετά από σέντρα του Ματίας Χιμένες.

Η Τίγκρε χρειαζόταν ακόμα ένα τέρμα για να πάρει τον τίτλο, από τη στιγμή που ισοβαθμούσαν και οι τρεις συνδιεκδικητές του πρωταθλήματος, Μπόκα, Σαν Λορέντζο και Τίγκρε και μετρούσε η διαφορά τερμάτων. Ο συντελεστής των γκολ, ήταν αυτός που έδωσε εν τέλει το πρωτάθλημα στην Μπόκα, η οποία είχε νικήσει με 3-1 τη Σαν Λορέντζο, σκορ που αποδείχθηκε "χρυσό"! Μάλιστα, δύο από εκείνα τα γκολ μπήκαν στα τελευταία λεπτά!

Σοκ στην Άρσεναλ με Φάμπρεγκας!

Η Άρσεναλ θα πρέπει να συνηθίσει να αγωνίζεται για καιρό δίχως τον Σεσκ Φάμπρεγας, ο οποίος υπέστη ρήξη έσω συνδέσμου στο δεξί του γόνατο! Ο Ισπανός μέσος των Λονδρέζων τραυματίστηκε στην αναμέτρηση με τη Λίβερπουλ, σε κόντρα με τον Τσάμπι Αλόνσο στο πρώτο ημίχρονο και οι πρώτες εκτιμήσεις του ιατρικού τιμ κάνουν λόγο για απουσία τριών μηνών από την αγωνιστική δράση!