Κυριακή, Αυγούστου 03, 2008

Ξέσπασε η ΑΕΚ με Πεντάρα !

Εντυπωσιακή κατά διαστήματα ήταν η ΑΕΚ στο φιλικό κόντρα στην Ανκαραγκουτσού, την οποία και συνέτριψε με 5-0. Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν με τέρμα του Σκόκο (19’), ο Μπλάνκο τα διπλασίασε στο 20’ και ο Μαϊστόροβιτς στο 28’ έκανε το 3-0, που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου. Παυλής στο 70’ και Μπερνς στο 73ο λεπτό διαμόρφωσαν το τελικό σκορ. Καλά στοιχεία έδειξε για μια ακόμα φορά ο Νάτσο Σκόκο. Δεν αγωνίστηκαν Μπασινάς και Κυργιάκος. Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό της ΑΕΚ επι Αυστριακού εδάφους. Επόμενο τεστ στο ΟΑΚΑ μπροστά στο κοινό της με αντίπαλο την Μπόλτον, με τους Κυργιάκο, Μπασινά στην ενδεκάδα και την παρουσίαση της νέας φανέλας.

Η σύνθεση της ΑΕΚ

ΑΕΚ (Γιώργος Δώνης): Σάχα, Καφές (46΄ Χετεμάι) , Αλεξόπουλος (74΄ Ενσαλίβα), Ριβάλντο (46΄ Πλιάτσικας), Λαγός(69΄ Γκέντσογλου), Χουανφράν (46΄ Ράμος), Ρίκκα (59΄ Ταχτσίδης), Σκόκο(46΄ Μπερνς), Μπλάνκο, Μαϊστόροβιτς, Γεωργέας (74΄ Κουτρομάνος).