Κυριακή, Σεπτεμβρίου 28, 2008

Πανιώνιος-ΑΕΚ 2-2: Την έσωσε ο Καφές ! (ΒΙΝΤΕΟ ΓΚΟΛ)

Ένα γκολ του Παντελή Καφέ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων επέτρεψε στην ΑΕΚ να φύγει με 2-2 από τη Νέα Σμύρνη. Οι «κυανέρυθροι» άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του Κυργιάκου στο 26’, με την «Ένωση» να ισοφαρίζει με τον Σκόκο στο 58’. Ο Ντελούρα στο 68’ έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα του Λίνεν, αλλά στο τέλος μίλησε ο Καφές.

Σε κακό βράδυ βρέθηκε ο διαιτητής Σταυρίδης.
Ο διαιτητής από την Πιερία ακύρωσε κανονικό γκολ της «Ενωσης» στο 65’ (Εντίνιο), με το οποίο η ΑΕΚ θα προηγούνταν με 2-1 (3 λεπτά πριν το γκολ του Ντελούρα). Ωστόσο στο 73’ ο Σταυρίδης δεν καταλόγισε πέναλτι υπέρ του Πανιωνίου (μαρκάρισμα Χετεμάι στον Χούτο).

Πανιώνιος (Έβαλντ Λίνεν): Κρέσιτς, Μανιάτης, Μπερτέ (43' Λάνγκαμπ), Σκούφαλης, Κοιλιάρας (67' Ντελούρα), Κουτσόπουλος, Μάκος, Κουμορτζί, Μαϊστόροβιτς, Νικολάου, Χούτος (79' Τζαβέλλας)

ΑΕΚ (Γιώργος Δώνης): Σάχα, Ράμος (60' Χετεμάι), Μαϊστόροβιτς, Χουανφράν (79' Παυλής), Εντίνιο, Μπασινάς, Μπλάνκο, Λαγός, Πελετιέρι (86' Καφές), Κυργιάκος, Σκόκο

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Νέας Σμύρνης
Διαιτητής: Ι. Σταυρίδης
Βοηθοί: Ν. Φαντόπουλος, Σ. Τρύφωνας