Κυριακή, Δεκεμβρίου 21, 2008

Super League: Αποτελέσματα 15ης αγωνιστικής

Πανθρακικός - Άρης 0-0

Πανθρακικός και Άρης μοιράστηκαν τους βαθμούς σε ένα κακό παιχνίδι που έληξε ισοπαλία. Οι δυο ομάδες συναντιούνται για πρώτη φορά στην πρώτη κατηγορία στην οποία μάλιστα τα πάνε εξαιρετικά.

Λάρισα-Λεβαδειακός 2-1

Σε μια αναμέτρηση που βλέποταν, μόνο για 45', η Λάρισα κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0, χάρις σε τέρματα του Βενετίδη στο 73' και του Πάρα στο 94'. Το γκολ του Λεβαδειακού στο 49'.

ΑΕΚ-Εργοτέλης 3-2

Η ΑΕΚ κατάφερε να κλείσει νικηφόρα το 2008 με τον Εντίνιο να έρχεται από τον πάγκο και να δίνει τη λύση διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Εργοτέλη. Η Ένωση είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο με αρκετές φάσεις και σωστό επιθετικό ποδόσφαιρο αλλά στην επανάληψη κατέρρευσε δίνοντας την ευκαιρία στους Κρητικούς να ισοφαρίσουν και να διεκδικήσουν ακόμα και τη νίκη.

Τα τέρματα της AEK, που προηγήθηκε τρεις φορές, σημείωσαν οι Τζεμπούρ (6'), Μπλάνκο (39') και Εντίνιο (85'), ενώ για την ομάδα της Κρήτης είχαν ισοφαρίσει προσωρινά οι Φραγκουλάκης (35') και Μπούντιμιρ (76').