Σάββατο, Ιανουαρίου 10, 2009

SUPERLEAGUE - 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Αποτελεσματα

Δύσκολη νίκη για τον Ολυμπιακό με σκορ 2-1 κόντρα στην Ξάνθη στο "Γ. Καραϊσκάκης". Με αυτογκόλ προηγήθηκαν οι πρωταθλητές, ο Γκαλέτι διπλασίασε τα τέρματα, ενώ ο Ζουέλα μείωσε για τους Ακρίτες. Εκρηκτικοί σε ορισμένα διαστήματα οι "ερυθρόλευκοι", επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι.

Αν και βρέθηκε να χάνει από τον Πανθρακικό με το "καλημέρα", ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Σαλπιγγίδη στα μισά του ημιχρόνου και να γυρίσει το ματς στην επανάληψη, φέυγοντας από την Κομοτηνή νικητής με 3-1, χάρη σε γκολ του Μάντζιου (63') και του Ζιλμπέρτο Σίλβα (90'+).

Εύκολο απόγευμα για τον Πανιώνιο, που προηγήθηκε νωρίς του Πανσερραϊκού μέσα στη Νέα Σμύρνη με τον Εστογιανόφ και τελικά πήρε τη νίκη 2-0.