Κυριακή, Μαρτίου 08, 2009

"Γκέλα" η Ρεάλ, νίκη η Μπάρτσα

Πάνω που η Ρεάλ Μαδρίτης έδειξε ικανή να χτυπήσει την Μπαρτσελόνα για την κατάκτηση του τίτλου στη Primera Division, οι "μπλαουγκράνα" απέκτησαν ξανά "αέρα" έξι βαθμών από τη "βασίλισσα" μετά τους δύο πρώτους αγώνες της 26ης αγωνιστικής.

Η Μπαρτσελόνα με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο "καθάρισε" την αναμέτρηση με την Αθλέτικ Μπιλμπάο (2-0), την ώρα που στο "Μπερναμπέου" η Ρεάλ Μαδρίτης παραχωρούσε ισοπαλία 1-1 στη συμπολίτισσα Ατλέτικο.

Το τελικό αποτελέσματα αποτελεί μάλλον... μαγική εικόνα, καθώς οι "ροχιμπλάνκος" έχασαν απίστευτες ευκαιρίες στο β' ημίχρονο (τρία τετ-α-τετ ο Αγκουέρο και από ένα οι Φορλάν, Πονγκόλ), είχαν δοκάρι με τον Φορλάν και γενικά ήταν η ομάδα που άξιζε να πάρει το τρίποντο.