Σάββατο, Μαρτίου 28, 2009

Δύο γκολ με την Εθνική Αγγλίας U21 ο Ντάρμπισιρ!

Έχει πάρει φόρα ο Ματ Ντάρμπισιρ και πετυχαίνει συνεχώς γκολ. Στην επιστροφή στην Εθνική Ελπίδων της Αγγλίας, ο 22χρονος επιθετικός του Ολυμπιακού σκόραρε δυο φορές στη φιλική εκτός έδρας νίκη με 5-0 επί της Νορβηγίας.

Ο Άγγλος ομοσπονδιακός, Στιούαρτ Πιρς έριξε στον αγώνα τον Ντάρμπισιρ στο ξεκίνημα της επανάληψης και εκείνος φρόντισε να τον δικαιώσει, επιβεβαιώνοντας πως διανύει εξαιρετική περίοδο φόρμας.

Ο άσος του Ολυμπιακού πέτυχε τα δυο τελευταία γκολ (78’, 80’) στην «πεντάρα» των «λιονταριών», είχε ένα ακόμη ακυρωθέν τέρμα, καθώς και δυο καλές ευκαιρίες.

Μια εξαιρετική παρουσία για τον Ντάρμπισιρ, ο οποίος αναμφίβολα δεν θα περίμενε καλύτερη επιστροφή στην Ελπίδων της Αγγλίας, έπειτα από τον περασμένο Αύγουστο.