Τετάρτη, Μαΐου 13, 2009

Εκπληκτικός ο Μπομπό ! Δυο γκολ στον τελικό της Τουρκίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μπεσίκτας επικράτησε με 4-2 της Φενέρμπαχτσε στον τελικό του τουρκικού κυπέλλου με τον Βραζιλίανο Μπομπό που βρίσκεται μια ανάσα από τον Ολυμπιακό, να κάνει πράγματα και θάμματα, πετυχαίνοντας 2 γκολ.

Η Φενέρ προηγήθηκε στο 6’ με τον Σίμσεκ, όμως το συγκρότημα του Λουίς Αραγονές ισοφάρισε στο 27’, με τον Γκουίθα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο μεταγραφικός στόχος του Ολυμπιακού πήρε το... όπλο του και με δύο γκολ «καθάρισε» την υπόθεση Κύπελλο για την Μπεσίκτας.

Ο Βραζιλιάνος άσος έκανε το 2-1 στο 56’ με απίστευτο σουτ, ενώ στο 74’ πραγματοποίησε το 3-1 για την ομάδα του με κεφαλιά. Στη συνέχεια το σκορ διαμόρφωσε στο 80’ ο Χολόσκο, κάνοντας το εντυπωσιακό 4-1. Το μόνο που κατάφερε η Φενερ, ήταν να μειώσει σε 4-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αλεξ.