Κυριακή, Ιανουαρίου 18, 2009

Ηττα-σοκ της Ιντερ από Αταλάντα

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η Ίντερ από την Αταλάντα, σε αναμέτρηση για την 19η ημέρα του ιταλικού πρωταθλήματος. Έτσι οι "νερατζούρι" παρέμειναν στους 43 βαθμούς

Στην τέταρτη θέση ανέβηκε η Τζένοα, που επικράτησε εκτός έδρας της Λέτσε με 2-0, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να αγωνίζεται σε όλο το ματς. Από την πλευρά του, ο Δημήτρης Παπαδόπουλος πέρασε στο ματς στο 84ο λεπτό στη θέση του Μουναρι.

Με το ίδιο σκορ η Παλέρμο κέρδισε την Σαμπντόρια και η Κάλιαρι την Ουντινέζε, ενώ σπουδαία νίκη με τέρμα του Μπαπτίστα στις καθυστερήσεις (1-0) σημείωσε η Ρόμα απέναντι στην Τορίνο.

Σε ό,τι αφορά στην Μπολόνια, πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Κατάνια με 2-1, με τον Βαγγέλη Μόρα να αγωνίζεται σε ολόκληρο το ενενηντάλεπτο, ενώ με 2-1 κέρδισε η Κιέβο τη Νάπολι.