Κυριακή, Ιανουαρίου 18, 2009

SUPERLEAGUE - 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Αποτελέσματα

Σαν τρελό φορτηγό έμοιαζε ο Παναθηναϊκός, που ισοπέδωσε τον Άρη με 4-0 μέσα στο ΟΑΚΑ. Όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Καραγκούνη να ανοίγει το σκορ στο 46’ από το σημείο του πέναλτι και να διπλασιάζει τα γκολ του δέκα λεπτά αργότερα. Το 3-0 για την ομάδα του Τεν Κάτε έγραψε ο Ρουκάβινα στο 59’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κλέιτον στο 71’.

Στον Τούμπα ο ΠΑΟΚ δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει 2-0 τον Πανθρακικό, με γκολ των Μουσλίμοβιτς (30’) και Βιερίνια (82’). Η ομάδα της Θράκης έπαιζε με δέκα παίκτες στο τελευταίο μισάωρο.

Με ήρωα τον Ιγκλέσιας που σκόραρε στο 88', η Λάρισα απέσπασε 1-1 στα "Πηγάδια" από την Ξάνθη, που είχε ξεκάθαρα την υπεροχή σε ολόκληρη την αναμέτρηση.

Ο Λεβαδειακός δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και διέσυρε με 4-0 τον Εργοτέλη. Οι γηπεδούχοι πέταγαν "φωτιές" και έδειξαν με τον πιο πειστικό τρόπο ότι διαθέτουν μία πολύ δυνατή έδρα.