Τετάρτη, Οκτωβρίου 29, 2008

Καραγεωργίου: Πήραμε μια σπουδαία νίκη, τίποτα περισσότερο…

«Για τον Εργοτέλη είναι μια πολύ μεγάλη μέρα, μια μέρα που έρχεται να καλύψει και να σκεπάσει μια ήττα από τον Πανιώνιο στο γήπεδο μας. Πήραμε τρεις βαθμούς, πήγαμε στους 12 και φύγαμε από τους γρουσούζικους 9, που είχαμε πέρσι για πολύ καιρό. Το παιχνίδι θα μπορούσαμε να το είχαμε χάσει από το πρώτο ημίχρονο. Ο Παναθηναϊκός ευτυχώς έχασε 2-3 ευκαιρίες να πάρει σημαντικό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Στην συνέχεια εμείς αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες μας στο δεύτερο ημίχρονο και πήραμε μια νίκη σπουδαία. Τίποτα περισσότερο. Ήταν μια νίκη, συνεχίζουμε... Από την αρχή της χρονιάς, φαίνεται και πιστεύω ότι καταλαβαίνεται πως δεν είναι ο Εργοτέλης της... ταλαιπωρίας. Είναι λίγο καλύτερος. Θέλουμε να φύγουμε από την περσινή διαδικασία. Θα είναι καλύτερα τα πράγματα μετά αν συγκεντρώσουμε και άλλους βαθμούς. Ο Κορδουνούρης και ο Χίμπλινγκερ έλειψαν αλλά και οι άλλοι που αγωνίστηκαν είναι σπουδαίοι παίκτες. Μας βγήκαν οι φάσεις. Μας βγήκε η γρήγορη κόντρα που μπορούμε και παίζουμε. Θα μπορούσε και ο Παναθηναϊκός πιο μπροστά να είχε σκοράρει και να πάρει το ματς...», είπε μεταξύ άλλων ο «πρωτομάστορας» της αποψινής επιτυχίας του Εργοτέλη.