Παρασκευή, Αυγούστου 07, 2009

Europa League: ΠΑΟΚ-Βαλερένγκα 0-1

Ο ΠΑΟΚ έχασε στην κατάμεστη Τούμπα από τη Βαλερένγκα με 1-0, αλλά χάρη στο διπλό (2-1) που πήρε στο Οσλο πριν από μία εβδομάδα μπαίνει την Παρασκευή στην κληρωτίδα για τη φάση των πλέι οφ του Europa League.

Ο Δικέφαλος πλήρωσε τη χαλαρότητά του στο πρώτο μέρος και την αστοχία του στο δεύτερο. Το τέρμα της νίκης των Νορβηγών σημείωσε μετά από αδράνεια στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Μπέρε με κεφαλιά στο 59ο λεπτό.

Απίστευτες χαμένες ευκαιρίες στο τέλος για τον Δικέφαλο με Παπάζογλου και Κουτσιανικούλη, ενώ και στο πρώτο ημίχρονο χάθηκαν ευκαιρίες για την νίκη.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Πάμπλο Γκαρσία, Κονσεϊσάο (77 Παπάζογλου), Τσιρίλο, Αναστασάκος (73 Κουτσιανικούλης), Σορλέν, Λίνο, Φωτάκης, Ίβιτς (64 Φιλομένο), Μπιζέρα, Σνάουτσνερ.